Kari sítě, známé též jako armovací sítě, jsou nezbytností pro každou stavbu. Věděli jste ale, že se nemusíte zdráhat používat ty moderní, které již nejsou z oceli? Nebo že klasické kari sítě využijete i v zahradě?
Každý, kdo se pouští svépomocí do betonářských prací, by měl vědět, že pouhá betonová směs nemusí stačit. Pro zpevnění betonu, ale současně pro zvýšení jeho pružnosti slouží armování betonu. K tomu se používají roxorové tyče a především kari sítě. Takto vznikne železobeton s výrazně lepšími vlastnostmi než klasický beton. Lépe odolává mrazu, hodí se též jako pojezdový beton.
Moderní armování sází na kompozitní materiál
Klasické ocelové kari sítě dnes v mnoha případech nahrazuje kompozitní materiál. Vyrábí se z čediče, a i když je jeho využití v podstatě stejné jako u klasických kari sítí, nabízí řadu zajímavých fyzikálních vlastností. Výhodou je jejich až devětkrát nižší hmotnost, takže se s nimi snadněji pracuje. Kompozitní kari síť má schopnost odolávat agresivnímu prostředí. Nekoroduje, odolává alkalickému prostředí i chloridům. Hodí se pro plochy vystavené působení vody i posypovým solím. Používá se i do podlah s podlahovým topením.
Dejte kari sítím šanci i trochu netradičně
Kari sítě však rozhodně nemusí složit pouze pro armování. Český kutil již dávno objevil výhody tohoto levného a skvělého materiálu. Potřebujete levný kotec pro psa? Či oplocení, které je odolnější než běžná drátěnka, ale pořád za přijatelnou cenu? S pár kusy nářadí či se svářečkou postavíte z kari sítí téměř cokoliv.
Kari sítě si oblíbili i zahradníci. Perfektně se hodí například pro popínavé rostliny. S nátěrem vypadají skvěle upevněné na zdi a umožní vám ji krásně popnout zelení, která potřebuje k pnutí oporu. Poslouží i na záhonku pro pnutí hrášku, okurek, fazolí či dalších popínavých rostlin.